VIJEST-06-03-2018
Naučno osposobljavanje i usavršavanje ljekara u Odjelu za interne bolesti sa hemodijalizom
Dana 29.01.2018. godine mr.sci.dr Ekrema Mujarić javno je odbranila doktorsku disertaciju na temu „Analiza ehokardiografskih parametara i ergometrijska procjena koronarne rezerve i učinkovitosti reparacije oštećene zone nakon akutnog infarkta miokarda“, i time stekla akademsku titulu doktor nauka.
Trenutno na Odjelu interne medicine sa hemodijalizom doktorske disertacije pripremaju još tri doktora.
U naučno nastavno zvanje redovni profesor na Medicinskom fakultetu u Zenici izabrani su prof. Salem Alajbegović i prof. dr Belma Pojskić.
Veliki značaj naučnog osposobljavanja i usavršavanja naših ljekara ogleda se u primjeni usvojenih znanja i vještina u praksi, a time i kvalitetnijoj zdravstvenoj usluzi. Nadamo se da će dosadašnji uspjesi biti snažan pokretač za dalji napredak naših ljekara , a da će naša zdravstvena ustanova biti snažna naučna baza koja će omogućiti kvalitetnu stručnu praksu, naučni i istraživači rad.
Iskrene čestitke na dosadašnjem uspjehu i mnogo sreće u daljem radu.
Podijelite ovu priču, odaberite svoju platformu!
Ranije objavljeno
Prof. dr. Igor Hudić posjetio Kantonalnu bolnicu Zenica u znak zahvalnosti za pružanje radioterapijskih tretmana pacijentima iz Tuzlanskog kantona
Dana 14.5.2025.godine prof. dr. Igor Hudić, pomoćnik direktora za medicinske poslove Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla,
JU Kantonalnu bolnicu Zenica posjetio medicinski savjetnik u Glavnoj komandi EUFOR-a
Dana 25.04.2025.godine u JU Kantonalnoj bolnici Zenica upriličena je posjeta medicinskog savjetnika u Glavnoj komandi
Javni oglas za prijem u radni odnos u JU KBZ
BOSNA I HERCEGOVINA FEDERACIJA BOSNE I HERCEGOVINE ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON JU KANTONALNA BOLNICA ZENICA Na osnovu
Kantonalna bolnica Zenica otvorila novu ERCP salu: Važan iskorak u dijagnostici i liječenju bolesti žučnih vodova i pankreasa
Kantonalna bolnica Zenica svečano je otvorila savremenu ERCP salu, (endoskopska