VIJEST-25-09-2023
Škola mehaničke ventilacije
U periodu od 15-17.09.2023 u Hotelu Zenica u organizaciji firme Diamedic i proizvođača Drager prvi put u Bosni i Hercegovini održana škola mehaničke ventilacije sa stranim eminentnim predavačima. Školi je prisustvovalo 57 ljekara iz cijele Bosne i Hercegovine . Polaznici škole su ljekari na specijalizaciji iz anesteziologije i specijalisti anesteziologije i reanimatlologije. Ovo je prvia edukacija mehančke ventilacije u našoj zemlji. Veliko zanimanje svih učesnika za vrijeme trajanja ove edukacije je pokazatelj koliko je ista neophodna tokom radnog vijeka anesteziologa. Pandemija Covid virusuom je to stavila u centar zbivanja i naglasila koliko je mehanička ventilacija važan segment JIL-a .
Škola je podržana od domaćina JU KB Zenica i menadžmenta ustanove, UDMAR- udruženje doktora medicine i anesteziologije i reanimatologije RS te Ljekarske komore Ze-Do kantona.
Zahvaljujemo se svim učesnicima, eminentnim predavačima, organizatorima ,te udruženjima i ljekarskoj komori na podršci za održavanje jednog ovako velikog i značajnog događaja za edukaciju ljekara.
Odjeljenje anesteziologije reanimatologije i intenzivnog liječenja.
Podijelite ovu priču, odaberite svoju platformu!
Ranije objavljeno
Svjetski dan glaukoma 12. Marta
Svjetski dan glaukoma Obilježava se 12. Marta u sklopu Sedmice borbe protiv glaukoma, na inicijativu
Javni oglas za prijem u radni odnos u JU KBZ
Na osnovu člana 20a. Zakona o radu FBiH ( "Sl. novine FBiH", br.: 26/2016, 89/2018,
Čestitamo 1.mart Dan nezavisnosti BiH-2025
Čestitamo 1.mart Dan nezavisnosti BiH Cijenjeni sugrađani BiH, korisnici naših zdravstvenih usluga i posjetioci naše
Informacija iz JU Kantonalne bolnice Zenica 04-02-2025
USPJEŠNO ODRŽAN RADNI SASTANAK EKSPERATA TAIEX PROGRAMA EVROPSKE KOMISIJE I PREDSTAVNIKA FMZ U Kantonalnoj